Jak fungují hypoteční kalkulačky? Mají pro Vás reálný přínos?

Jak fungují hypoteční kalkulačky

Hypoteční kalkulačky jsou fenomén. Lidé, kteří uvažují o pořízení hypotečního úvěru si přirozeně chodí pro informace na internet. První věc, která nás logicky napadne je nezávazně zjistit několik informací, např. jak vysoká bude splátka úvěru a u které banky bychom dostali nejvýhodnější podmínky. Toto uvažování je zcela správné a využívají toho služby typu hypoteční kalkulačka. Jak fungují hypoteční kalkulačky, jak si vydělávají na svůj provoz a mají pro Vás reálný přínos?

Jak často hledáme informace o hypotékách? Jde o milionový kšeft

Pro informace si na internet chodíme každý den a u hypoték tomu není jinak, poptávka po informacích v tomto finančním segmentu je neskutečná. Na Google máme každý měsíc stovky tisíc vyhledávání spojeního spojení “hypoteční kalkulačka” nebo podobného spojení, kdy se člověk snaží zjistit, jak se dostat k co nejvýhodnějšímu hypotečnímu úvěru.

Firmy se o vás perou. Jste pro ně cenní a neváhají googlu za Vaši pozornost zaplatit velké peníze na reklamě. V tabulce níže uvádíme příklad 15 slovních spojení:

Cena za reklamu hypoteční kalkulačky

Za každý proklik reklamy ve výsledcích vyhledávání firmy provozující kalkulačky zaplatí v průměru 25 Kč (včetně překlepového spojení hypotéční kalkulačka).

Dejme tomu, že celkový počet hledání měsíčně je 1 milion a +/- každý 10. zájemce klikne na google reklamu. Celkové měsíční náklady hypotečních srovnávačů by v tomto případě byly cca 2 500 000 Kč/měsíc, ročně by na reklamě zaplatily 30 000 000 Kč. To je poměrně zajímavé číslo a je jasné, že provozovatelé kalkulaček musí generovat zisky, jak?

Spočítej hypotéku, nech nám tu kontaktní údaje a vypadni

Ostře napsáno, ale bohužel…spousta kalkulaček funguje na tomto principu. Jediným jejich smyslem existence je vygenerovat svou činností tzv. kvalifikovaný lead neboli kontakt. Naprosto vše co vidíte na těchto webech je navrženo pouze za jedním účelem, to je konverze = získat vaše kontaktní údaje. Velmi hezký a nákladný vzhled webu a zdání profesionality, ve skutečnosti je to navoněná bída.

Interakce s webovou stránkou tohoto typu se dá rozdělit do několika fází viz obrázek:

  1. Hledání informací
  2. Přístup na web přes reklamu nebo výsledku vyhledávání
  3. Vylákání telefonního a emailového kontaktu na webu
  4. Postoupení kontaktu hypotečnímu makléři
  5. Makléř Vám posléze volá s nabídkou spolupráce

Jak fungují hypoteční kalkulačky

Tady je vidět, že se člověk, který nezávazně hledá volně dostupné informace může dostat do role aktivního zájemce o hypotéku a nechá se oslovit makléřem, kterého nezná a nemá na něj reference!! Dobrému makléři klienti volají sami od sebe, ti špatní si kontakty kupují tímto způsobem, chcete si od takových nechat radit?

Výsledky ukážou, ale má to háček

Jak jsme již naznačili, pokud už se přes nějaký takový kalkulátor pokusíte spočítat, jak by Vaše hypotéka mohla vypadat a srovnat nabídky bank, čeká vás první překvapení. Web po vás chce zanechat podrobné kontaktní informace (Jméno, adresa, telefonní číslo, email, apod.), jinak vám prostě výsledky srovnání nezobrazí. Když se rozhodnete, že své citlivé údaje odešlete, tak neočekávejte z výsledků zázraky. Výstupy z takových kalkulaček jsou značně nepřesné.

Spočítat úrokovou sazbu není vůbec jednoduchá věc a je k tomu zapotřebí spousta vstupních informací, které kalkulačky nejsou schopny pokrýt. Relativně přesně je schopen sazbu spočítat pouze zkušený hypoteční makléř nebo banka. Často kalkulačky neřeší žadatelův příjem nebo jeho aktuální dluhové zatížení, zdravotní stav, což jsou naprosto klíčové věci a bez této informace nemá výsledek žádnou vypovídací hodnotu.

Může vám na chvíli přinést dobrý pocit, ale pouze do doby než uvidíte reálnou kalkulaci od banky.

Máte dobrou nebo špatnou zkušenost s hypotečními kalkulačkami? Znáte nějakou, která se od ostatních odlišuje? Napište nám, rádi ji tu zveřejníme a doporučíme

Shrnutí
Jak fungují hypoteční kalkulačky? Mají pro Vás reálný přínos?
Článek
Jak fungují hypoteční kalkulačky? Mají pro Vás reálný přínos?
Popis
Hypoteční kalkulačky jsou fenomén, jak fungují hypoteční kalkulačky, jak si vydělávají na svůj provoz a mají pro Vás reálný přínos?
Autor
Zveřejnil
splatit.cz
Logo

RelatedPost

Jeden komentář na Jak fungují hypoteční kalkulačky? Mají pro Vás reálný přínos?

  1. Jana napsal:

    S manželem jsme nedávno žádali o hypotéku a od banky jsme dostali nabídku na 2,9 %. Prošli jsme všechny hypoteční kalkulačky na netu a slibovali nám sazbu kolem 1,8 % takže bych tomu věřila

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.