Americká hypotéka bez registru? Dejte si pozor na podvod

penize

Každý člověk se někdy může dostat do situace, kdy potřebuje peníze. Na trhu jsou společnosti, které se této životní situace člověka snaží zneužít.. Jedná se o různé produkty typu nebankovní půjčka s astronomickými úrokovými sazbami, mikropůjčka “před výplatou” a podobně. Často u takových půjček v lepším případě přeplatíte stovky procent, v tom horším případě se dostanete do ještě větších problémů = exekuce uvalena na Vás nebo vaše blízké.

Hypotéky mohou poskytovat pouze banky

Produkty typu Americká hypotéka bez registru je finanční trh doslova zaplaven a tento “produkt” nabízejí často kontroverzní společnosti, někdy za velmi pochybných smluvních podmínek. Poskytování hypoték je upraveno §1 odst.1 zákona o bankách č. 21/1992Sb a mohou je nabízet pouze licencované subjekty (banky), které úvěry financují vydáváním cenných papírů, kterým se říká hypoteční zástavní listy. Hypotéka má 2 základní varianty

 1. Klasický hypoteční úvěr – jedná se o účelový úvěr, která je krytý zástavním právem k nemovitosti. To znamená, že půjčené peníze musíte použít na předem stanovený záměr – pořízení nemovitosti (koupí, stavbou, apod)
 2. Americká hypotéka – rozdíl oproti klasické hypotéce je v tom, že půjčené peníze můžete použít na cokoliv, například na koupi auta nebo zaplacení dražších dluhů.

Zvažujete – li nabídku Americké hypotéky od firmy, která není bankou, zbystřete. Je možné, že si firma dělá zálusk na vaši nemovitost.

Banka mi nepůjčí, proč? Přemýšlejte…

Pokud jste v situaci, kdy vám jedna nebo více bank zamítla žádost o úvěr, má to nějaký důvod. Může se stát, že u některé banky vám úvěr neprojde, ale u jiné ano.

Nedaří – li se vám však získat úvěr dlouhodobě, je to k zamyšlení. Hlavní důvody neposkytnutí úvěru bankou bývají, že žadatel o úvěr:

 • je již zadlužen
 • nemá kvalitní příjem ze kterého by mohl splácet
 • nemá nemovitost, kterou by mohl dát do zástavy
 • věk a zdravotní stav žadatele

Toto jsou objektivní důvody a je tedy otázka, proč by Vám měla půjčit nebankovní společnost, když vám banka úvěr zamítla, protože jej nemáte jak splácet.

Odpověd: Často se jedná o dopředu promyšlený tah, jak klientovi prodat předražený úvěr zkonstruovaný za účelem, aby se dlužník dostal do platební neschopnosti. Poté mu zabaví nemovitost o mnohem vyšší hodnotě, než je úvěr samotný.

Poskytovatelé půjček nejsou charita, jde o tvrdý business. Buď je klientova bonita dobrá a dostane se tím pádem k úvěru za rozumných podmínek, anebo ji nemá a v tomto případě by si úvěr neměl brát za každou cenu. Přesto, pokud se pro takový úvěr rozhodnete, nechte si úvěrovou dokumentaci zkontrolovat odborníkem, který financím rozumí.

Shrnutí
Americká hypotéka bez registru? Dejte si velký pozor
Článek
Americká hypotéka bez registru? Dejte si velký pozor
Popis
Produkty typu Americká hypotéka bez registru je finanční trh doslova zaplaven a tento "produkt" nabízejí často kontroverzní společnosti, někdy za velmi pochybných smluvních podmínek
Autor
Zveřejnil
splatit.cz
Logo

RelatedPost

3 komentářů na Americká hypotéka bez registru? Dejte si pozor na podvod

 1. Jiri napsal:

  a co mam delat kdyz mi nikdo nechce pujcit?

  • splatit.cz splatit.cz napsal:

   Dobry den, Jirko. Předpokládám, že buď jste již zadlužen nebo máte příjem, který bance nestačí. Mohlo by vám ulevit stávající úvěry refinancovat, požádat někoho aby se za vás zaručil a zkusit zlepšit příjem

 2. Martin napsal:

  Dejte si také pozor na nový trik, kdy poskytovatelé “úvěrů” nechají zájemce, aby si založili Živnostenský list a na ten jim půjčí jako podnikatelskému subjektu. Tím pádem na ně pak neplatí zákon o spotřebitelských úvěrech a mohou si dát pokuty jak se jim zamane.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.